Plaz_a_na_granicy_1

Wille Mikoszewo

Mierzeja Wiślana z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularnym miejscem wypoczynku. Jeszcze niedawno nie doceniano w pełni możliwości turystycznych miejscowości położonych na Mierzei Wiślanej, od kilku lat jednak sytuacja zaczyna się zmieniać. Coraz popularniejszym miejscem na wakacje stają się w się  również i miejscowości na Żuławach Wiślanych, jak choćby Stegna, Kąty Rybackie, czy Mikoszewo. Jeszcze niedawno miejscowość ta miała głównie charakter rolniczy.

Teraz jednak kąty rybackie są bardzo często wynajmowane przez turystów przyjeżdżających tu latem z całego kraju. Jednocześnie willę Mikoszewo są stosunkowo niedrogim w porównaniu do nadmorskich kurortów miejsce wakacyjnego wypoczynku. Kwatery i noclegi znajdziemy tutaj bez problemu, o ile wystarczająco wcześnie zarezerwujemy termin. Mikoszewo jest przepięknie położone –  jest to wieś umiejscowiona praktycznie przy samym ujściu Wisły do morza.

Jest tutaj bardzo dużo atrakcji, turystów przyciągają tu głównie przepiękne krajobrazy oraz dzika przyroda, która zachowała się tu w stanie praktycznie nie naruszony przez człowieka. Na północ od Mikoszewa został ustanowiony rezerwat przyrody Mewia Skała. Jest to miejsce o tyle ciekawe, że jest to unikalne w skali kraju miejsce, w którym na stałe zamieszkują foki.

Leave a Reply