Grenen_-_Northernmost_tip_of_Denmark,_left_is_the_north_sea_and_right_the_baltic_sea

Sztutowo – urokliwe miejsce wypoczynkowe

Sztutowo – urokliwe miejsce wypoczynkowe
Sztutowo to wieś położona w województwie pomorskim na obszarze Żuław Wiślanych. Jest to największa wieś mierzejowa, która do naszego czasu bardzo rozwinęła się turystycznie. Sztutowo jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu dla osób ceniących sobie kameralność i spokój.

Czyste powietrze, szerokie plaże i walory przyrodniczo krajobrazowe gwarantują nam udany wypoczynek. Wieś ma bogatą historię, której  częścią  jest obóz koncentracyjny Sttuthof, chętnie zwiedzany przez turystów. Nad morzem mamy możliwość pożyczania sprzętów wodnych, a także odbycia rejsu statkiem. Ponadto możemy skorzystać z nauki jazdy konnej, zagrać w bilard i uprawiać liczne sporty, jak kitesurfing, siatkówka plażowa czy tenis. Szeroka oferta noclegów, hoteli, kwater i domku letniskowych pozwala każdemu wybrać nocleg dostosowany do jego potrzeb.

Ponadto dobrze rozwinięta baza gastronomiczna stanowi duże udogodnienie dla turystów. Pomiędzy Sztutowem a Kątami Rybackimi znajduje się rezerwat kormoranów. Do innych atrakcji w pobliżu Sztutowa możemy zaliczyć muzeum Bursztynowa Komnata w Stegnie, kolejkę wąskotorową w Jantarze czy przystań rybacką w Mikoszewie. Położenie Sztutowa pozwala również na szybki dojazd do Krynicy Morskiej.

Leave a Reply